Masz pytania?

W sekcji FAQ znajdziesz szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów, usług oraz procesów zamówienia i dostawy.

– W przypadku samodzielnego nakładania grafiki na szablon, należy ją wstawić tylko i wyłącznie w warstwę “graf” w szablonie,

– innych warstw szablonu i elementów szablony nie należy modyfikować,

– elementy graficzne powinny być w wektorach,

– czcionki należy zamienić na krzywe lub ewentualnie przesłać pliki z wszystkimi użytymi czcionkami,

– jeśli elementy graficzne są rastrowe wówczas należy w osobnych plikach przesłać pliki źródłowe z każdym pojedynczym elementem rastrowym,

– pliki źródłowe muszą być zapisane w formacie Adobe Photoshop CS3 lub niższej lub tiff z zachowanymi wszystkimi warstwami,

– plik z grafiką wstawioną w szablonie należy zapisać w formacie Adobe Illustrator CS3 lub niższej (ewentualnie Corel Draw X4 lub niższej) oraz PDF do wglądu.

– produkujemy wykorzystując paletę barw Pantone Uncoated (U)-na torbach typu Kraft lub Coated (C) na torbach ekskluzywnych.

Drukujemy metodą fleksograficzną, offsetową oraz sitodrukiem.

Fleksodruk to technika drukarska, która wykorzystuje ciekłe farby szybkoschnące. Do druku używa się specjalnych giętkich form (polimer, klisza, matryca), które pozwalają uzyskać efekt wypukłego druku.

Offset to technika druku płaskiego, w której wzór jest przenoszony z płaskiego wałka drukowego na gumowany wałek pośredni, a następnie na papier lub inny materiał drukowy.

Sitodruk to metoda druku, która używa matrycy w postaci sita z naniesionym wzorem. Sito wykonane jest z tworzywa sztucznego, nylonu lub metalu, a na jego powierzchni nanosi się specjalny materiał światłoczuły lub blokujący farbę w określonych miejscach.

Skala Pantone, znana również jako Pantone Matching System (PMS) jest paletą jednolitych kolorów, które są numerowane i nazwane. Pantone ma unikalne kolory o stałych wartościach.

Skala CMYK to skrót od czterech podstawowych kolorów stosowanych w druku: Cyan (niebieski), Magenta (purpurowy), Yellow (żółty) i black (czarny). Litera K w nazwie CMYK wzięła się od końcowej litery słowa black. Kolory są uzyskiwane przez nakładanie tych czterech barw farb drukarskich w różnym nasyceniu.

Do przygotowania oferty potrzebne są informacje: rodzaj produktu, materiał, wielkość, uchwyt, nadruk, ilość zamówienia, wszelkie informacje o dodatkowych wymaganiach (uszlachetnienia, specjalne pakowanie, sposób dostawy).

Masz pytania? Zadzwoń

Nasi doświadczeni doradcy są gotowi, aby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i pomóc Ci wybrać idealne rozwiązania dla Twojej firmy.

Projekt-bez-nazwy-1.png

Social Media